Sádrokatron

 

Sádrokartonové desky jsou základní součástí interiérových konstrukcí suché výstavby
Jsou vyrobeny ze sádry a speciálního vysokopevnostního kartonu. Všechny sádrokartonové desky jsou hygienicky nezávadné a nehořlavé. Jejich užití v interiéru urychluje výstavbu díky absenci vlhkých procesů. Úsporu přinese i jejich nízká hmotnost. Zvyšují rovněž kvalitu bydlení, protože regulují vlhkost v interiéru. 

V naší nabídce naleznete sádrokarton klasický, protipožární a impregnovaný, vhodný do vlhkého prostředí.

  • RB (A) Deska stavební – pro veškeré konstrukce bez zvláštních nároků
  • RF (DF) Deska protipožární – pro požárně odolné konstrukce
  • RBI (H2) Deska impregnovaná – pro konstrukce v prostředí se zvýšenou vzdušnou vlhkostí
  • RFI (DFH2) Deska protipožární impregnovaná – pro požárně odolné konstrukce v prostředí se zvýšenou vzdušnou vlhkostí
  • MA (DF) Modrá akustická sádrokartonová deska - pro dosažení vyšších hodnot vzduchové neprůzvučnosti
  • MAI (DFH2) Modrá akustická impregnovaná sádrokartonová deska - pro dosažení vyšších hodnot vzduchové neprůzvučnosti i ve vlhkých prostorách

      www.rigips.cz/

Dále veškeré prvky související se sádrokartonovými konstrukcemi:

CD profily  – tyto konstrukční profily patří mezi nejpoužívanější. Nejčastěji vyrábí z pozinkovaného ocelového plechu v délkách 3, 3,5 a 4 metry. CD profily je možné použít jak pro konstrukce předsazených stěn, tak i pro stropní konstrukce určené k opláštění sádrokartonovými deskami. Předsazené stěny se používají tam, kde chceme vytvořit rovnou zeď před zdí jejíž stav nedovoluje omítnutí nebo obložení. Rovněž určeny pro montáž stropních konstrukcí.

 

UD profily – Profily s  tímto označením určené jako vodící pro stropní, sádrokartonové konstrukce. S profily délky tři a čtyři metry se setkáváme nejčastěji. Profily UD se využívají ke tvorbě stropních konstrukcí a ke konstrukcím obvodových příček konstrukcí pro opláštění sádrokartonem.

CW profily –  Jsou určeny k tvorbě příček. Vyrábí se nejčastěji o délkách od 2,6 do 4 metrů. Tyto profily se vyrábějí v několika provedeních, které jsou rozděleny podle tloušťky profilu. Stejně jako CD a UD profily jsou i profily CW vyráběny z ocelového pozinkovaného plechu. Kvůli příčkám jsou tyto profily opatřeny H otvory, které slouží pro vedení elektroinstalace uvnitř sádrokartonové příčky. 

UW profily – UW profil je zapotřebí ke zhotovení konstrukcí sádrokartonových příček, kde slouží jako vodící profil, do kterého jsou usazovány profily CW, se kterými společně tvoří konstrukci sádrokartonových příček. Jsou také vyráběny v několika délkách a provedeních. V konstrukcích stěn ze sádrokartonu slouží profil UW jako vodící obvodový profil, do něhož jsou CW profily zakládány. UW profil je rovněž nezbytný pro tvorbu konstrukce pro upevnění zárubní do sádrokartonových příček.

CD profil pro montáž sádrokartonových desek                                                   UD profil pro montáž sádrokartonových desek       

 CD Profil                                                                                           UD Profil 

 CW profil pro sádrokartonové desky                                                 UW 75 - profil pro sádrokartonové příčky

  CW profil                                                                                         UW profil 

 

Dále veškeré kotvící prvky, spojky a závěsy, vruty a další. Široký sortiment skladem - výhodné ceny pro velkoodběratele. 

www.semin-cz.cz